2018/2019 João Lima, Constanza Brnčić i Inés Boza

EDICIÓ CURS 18-19

En aquesta edició hi han participat:

3 coreògrafs

9 ciutats

2481 joves

42 instituts

75 professors de secundària

14 formadors locals

S’han portat a terme les propostes coreogràfiques:

-“Vibrar el temps” de João Lima (Mataró i Granollers).

-“Carrers” de Constanza Brnčić (Olot, Vilanova i la Geltrú, Sant Cugat i Reus)

-“Som el que som” d’Inés Boza (Figueres, Manresa i Tortosa).

Calendari

Per a la consecució del projecte, i arribar a les funcions finals, hi ha molt treball de formacions i assajos, que es van desenvolupar en les diferents ciutats seguint aquest calendari:

  • Formacions de professors amb els coreògrafs.

12 de gener, 26 de gener, 16/23 de febrer (diferents dies segons coreògraf) i 9 de març.

  • Primer contacte dels coreògrafs a les ciutats, presentació del projecte als joves

· Constanza: 14 de gener presentació a Olot, 28 de gener presentació a Sant Cugat, 4 de febrer presentació a Vilanova, 7 de febrer presentació a Reus

· Inés: 25 de gener presentació a Figueres, 30 de gener presentació a Tortosa, 5 de febrer presentació a Manresa

· João: del 18 al 21 de febrer presentacions a Granollers, del 5 al 7 de març presentacions a Mataró.

  • Assajos a les ciutats, tots els joves al teatre municipal

· Constanza: 26 de febrer primer assaig a Olot, 14 i 15 de març assajos a Reus,  1 i 2 d’abril segona tanda d’assajos a Reus, 8 d’abril segon assaig a Olot, 9 d’abril assaig a Sant Cugat, 11 d’abril assaig a Vilanova i la Geltrú,

· Inés: 5 i 6 de març primers assajos a Tortosa, 15 de març assaig a Figueres, 25 i 26 de març assajos a Manresa, 24 i 25 d’abril segons assajos a Tortosa, 14 i 15 de maig assajos Manresa

· João: del 12 al 14 de març primers assajos a Granollers (també 27 de març), del 18 al 22 de març assajos a Mataró, 9 i 10 d’abril assajos a Granollers, 29 abril i 2 i 3 de maig assajos a Mataró.

El resultat del projecte van ser les funcions finals, representades als teatres municipals de les ciutats participants. Les van dur a terme, a cada municipi, els següents instituts i en les següents dates:

REUSTeatre Bartrina

funcions: 24 i 25 d’abril funció oberta al públic a les 20h

Instituts participants
Institut Gaudí
Institut Domènech i Montaner
Col·legi Sant Josep
Institut Escola Pi del Burgar
Institut Gabriel Ferrater i Soler
Institut Salvador Vilaseca
Institut Baix Camp

OLOTTeatre Principal

funcions: 30 d’abril funció oberta al públic a les 21h

Instituts participants
Escola Cor de Maria
Institut Bosc de la Coma

FIGUERESTeatre Jardí

funcions: 30 d’abril funció oberta al públic a les 20h30

Instituts participants
Institut Alexandre Deulofeu
Institut Ramon Muntaner
Institut Illa de Rodes (Roses)

GRANOLLERSTeatre Auditori

funcions: 7 al 10 de maig (4 funcions) funció oberta al públic a les 20h

Instituts participants
Institut Celestí Bellera
Institut Escola Municipal del Treball
Institut Marta Estrada
Eugeni Xammar (L’Ametlla del Vallès) 
Institut El Vern (Lliça d’Avall) 
Institut Lauro (Les Franqueses del Vallès) 
Institut Baix Montseny (Sant Celoni) 
Institut Domus d’Olivet (Canovelles) 
INS Belulla (Canovelles)

SANT CUGAT – Teatre Auditori

funcions: 8 de maig funció oberta al públic a les 19h

Instituts participants
Institut Arnau Cadell
Institut Pla i Farreras

TORTOSA – Teatre Auditori Felip Pedrell

funcions: 8 al 10 de maig (3 funcions) funció oberta al públic a les 19h30

Instituts participants
Institut Cristòfol Despuig
Institut Escola Daniel Mangrané
Institut Dertosa
Institut Deltebre (Deltebre)

MANRESA – Teatre Kursaal

funcions: 16 i 17 de maig (2 funcions) funció oberta al públic a les 20h

Instituts participants
Cal Gravat (Manresa)
Lluís de Peguera (Manresa)
Oms i de Prat (Manresa)
Lacetània (Manresa)
Llobregat (Sallent)
Castellet (Sant Vicenç de Castellet)
Puig-Reig (Puig-Reig)
Quercus (Sant Joan de Vilatorrada)
Bages Sud (Castellbell i el Vilar)

VILANOVA I LA GELTRÚ – Teatre Principal

funcions: 22 al 24 de maig (3 funcions) funció oberta al públic a les 20h

Instituts participants
IES Manuel de Cabanyes
INS Baix a Mar
IES Dolors Mallafré

MATARÓ – Teatre Monumental

funcions: 24 i 25 d’abril funció oberta al públic a les 20h

Instituts participants
Institut Alexandre Satorras
Institut Puig i Cadafalch
Institut Damià Campeny
Institut Thos i Codina
Institut Laia l’Arquera
Go top